Átfogó átszervezési programja keretében Lengyelországból Magyarországra telepíti a gyártást a távközlési berendezéseket előállító finn Elcoteq. A hétfőn bejelentett átszervezés egyik eleme az Elcoteq wroclawi üzemének bezárása és az ottani gyártás áttelepítése a cég magyar üzemeibe. Az Elcoteq a még épülő új wroclawi üzemét is el fogja adni - írta a Dow Jones. A finn vállalat az idén összesen háromezer dolgozójától válik meg.
Megfigyelők szerint kiszámíthatatlan a finn cég lépéssorozata, amit jelez, hogy az év elején a társaság magyar leányvállalataitól csaknem kilencszáz alkalmazottat bocsátott el (ami után a korábbi 3200-ról 2300-ra csökkent a dolgozói állomány) arra hivatkozva, hogy kevesebb megrendelést kapott a vártnál, s az egyik legkomolyabb partnere, az Ericsson is a szingapúri székhelyű Flextronics Ltd.-hez helyezte ki a készülékgyártást (NAPI Gazdaság, 2001. augusztus 4., 1-6. oldal).
(NAPI)
