A vízgazdálkodásról szóló törvény módosítása során veszik majd be a jogszabályba a csatornázási beruházásokról szóló fejezetet, az ezzel kapcsolatos előterjesztés várhatóan szeptemberben kerül a kormány elé. Magyarországon az uniós csatlakozás jegyében 2015-ig 790 milliárd forint értékben kell végrehajtani csatornázási, szennyvízkezelési feladatokat, ennek körülbelül a felét a büdzsé állja, 30 százalékát csatornázási díjból, illetve az érintett önkormányzatok kasszájából finanszírozzák, a fennmaradó részt pedig uniós keretből teremtik elő. A program végére az ország területének 70 százalékán lesz csatornahálózat. Az uniós szennyvíz-elvezetési keretterv egyébként 2010-re 74,4, 2015-re 85 százalékot irányoz elő. (A számok a 2 ezer lakost vagy annál többet számláló településekre vonatkoznak.)
D. J.
