BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Electrolux eladta egyik hűtőgépgyártó részlegét

2001. augusztus 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Electrolux-csoport a korábbi terveinek megfelelően (NAPI Gazdaság, 2001. június 15., 1. oldal) július 31-ével eladta a Leisure Appliances néven ismert termékvonala nagyobb részét. A vásárló az EQT Northern Europe nevű észak-európai magánbefektető cég. Az adásvétel csak annyiban érinti a svéd cégcsoport magyarországi érdekeltségét - ahol évente több mint 150 ezer abszorpciós hűtőgépet készítenek -, hogy a későbbiekben e részlegében az új tulajdonos fennhatósága alatt gyártják e berendezéseket. Az Electrolux Lehel Kft. jászberényi gyárában e részleg 350 főt foglalkoztat. A Leisure Appli-ances, vagyis a lakóautókba és a hoteleknek gyártott abszorpciós hűtőszekrényeket előállító, összességében 2200 alkalmazottat foglalkoztató részleg tavaly 4,2 milliárd svéd korona forgalmat (1 svéd korona=26,7 forint) produkált. Az Electrolux AB-nak az üzlet 3,2 milliárd svéd korona adózás előtti nyereséget eredményez.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet