BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A V-com Rt.-é az első 3,5 gigahertzes ügyfél

2001. július 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A V-com Rt.-nél hétfőn bekapcsolták az első olyan előfizetőt - a Reuterst -, amely már a közelmúltban 450 millió forintért elnyert 3,5 gigahertzes frekvenciasáv felhasználásával létesíthet távközlési kapcsolatot - tudtuk meg. A V-Com - a Vivendi Telecom Hungary csoport üzleti kommunikációs szolgáltatója - az új technológia segítségével jellemzően bérelt vonali internet- és VoIP szolgáltatásokat nyújt. Az új, úgynevezett pont-többpont (point multipoint, PMP) rádiós technológia lehetőséget nyújt a cég hálózatán keresztüli kommunikációra olyan területeken, ahol a V-comnak saját optikai vagy rézkábeles előfizetői hálózata nincs, de gerinchálózati kapacitása van. A rendszert budapesti indítását követően, vidéken is folyamatosan bevezetik. Augusztus végére, szeptember elejére, a Vivendi Telecom Hungary koncessziós területein kívüli 16 nagyvárosban is elindul a kereskedelmi szolgáltatás. A társaság idén 5 milliárd forintot fordít a 3,5 gigahertzes frekvencián működő hálózat kiépítésére, amelyben partnere a Siemens.
A társaság jelenleg olyan megoldásokon dolgozik, amelyek a hangkommunikáció területén is lehetővé teszik a piacra lépését a Matáv monopóliumának lejárta után.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet