A Dunaferr Rt. tegnap közleményben jelentette be, hogy a DA előző vezetése által az MD-vel kialakított szerződéses kapcsolatokat a felek lezártnak tekintik. Az MD tulajdonosa, Zarándok János szerint az eredetinél tovább, 2009 után is szállíthat cége az acélműnek. A két fél - a DA és az MD képviselői - tegnap szóbeli megállapodásra jutottak, amit hétfőn írásban is rögzítenek. A vitás kérdéseket tisztázták, s a továbbiakban a Dunaferr fehéráru-alapanyagait (a mészkövet és a dolomitot) a beszállításában eddig kipróbált két bányatársaság (az Orbán Győző érdekeltségében lévő Dolomit Kft., illetve az MD) szállítja.
Az MD-től kapott információink szerint a Dunaferr a továbbiakban nem ragaszkodik ahhoz, hogy saját cége, a Dunaferr Logisztikai (DL) Kft. közreműködjön az alapanyagok fuvarozásában, így az MD olcsóbb ajánlatot is bekérhet. A beszállító bányacég vállalta, hogy pályázatára meghívja a DL-t. (Az eddigi vita kardinális pontja az volt, hogy a DL olcsóbban dolgozott a Dolomit Kft.-nek, mint az MD-nek.)
Sz. I. M.
