BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gödöllőről látja el az európai DVD-piacot a Sony

2001. július 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gödöllői gyártókapacitásának bővítésével havi 50 ezer DVD-lejátszót állít elő Magyarországon tegnaptól a Sony. DVD-lejátszókat Európában a Sony kizárólag a gödöllői gyárban állít elő, innen kívánja ellátni a kontinens piacát - mondta lapunknak Yasuhiko Sato, a Sony Hungary igazgatója. A termelés bővítését viszonylag kis beruházással és a létszám bővítése nélkül oldották meg. A Sony két ütemben eddig 20 millió dollárt kissé meghaladó összeget ruházott be Magyarországon videomagnók, CD-lejátszók, hifiberendezések és képcsövek gyártásába Gödöllőn. Az itteni cég 1999. évi árbevétele 54 milliárd forint volt, amelyből 43 milliárd forint értékű árut exportáltak. A 2000. évi bevétel becslések szerint 10-15 százalékkal volt magasabb az előző évinél.
A japán cég szóvivője közölte, hogy céljuk a világ DVD-piacai 25 százalékának megszerzése, ami nem csekélység, hiszen számítások szerint 2001-2002-ben ez 65 százalékkal, 28 millió darabra emelkedik. A Sony vetélytársai közül a JVC a múlt hónapban jelentette be, hogy megkezdte a DVD-készülékek gyártását Európában, s a 2002 márciusával végződő pénzügyi évben 250 ezer darabot akar előállítani berlini üzemében. A cég, amely az előző pénzügyi évben valamivel kevesebb mint 200 ezer lejátszót adott el a kontinensen, a folyó pénzügyi évben 500 ezret akar itt értékesíteni.
B. J.-T. K.

Barabás János T.
Barabás János T.
Tóth Katalin
Tóth Katalin

Ez is érdekelhet