BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Danone nem döntött a Győri Kekszről

2001. július 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb három hónapos halasztást kért a szakszervezetektől a francia Danone Groupe S.A., így újabb negyedévet kell várniuk az érintetteknek arra, hogy megismerhessék a Győri Keksz Kft. reorganizációjára vonatkozó terveket. Alain Locqueneux, a Győri Keksz ügyvezetője lapunknak elmondta, hogy egyelőre nem tudnak konkrét választ adni az átszervezés részleteit érintő kérdésekre, szakértőik ugyanis folyamatosan dolgoznak azon, hogy pénzügyi forrásokat szabadítsanak fel a magyar cég reorganizációjára. Az ügyvezető szerint a szakszervezetek megértéssel fogadták, illetve tudomásul vették a bejelentést. Az előkészítés során, korábbi ígéretüknek megfelelően (NAPI Gazdaság, 2001. április 27., 9. oldal), olyan terveken dolgoznak a szakértők, amelyek a győri és a székesfehérvári kekszgyártó üzem fennmaradását célozzák - mondta Locqueneux. Kérdésünkre az ügyvezető elmondta: ipari átszervezések során igen nehéz lenne elképzelni, hogy ne kerüljön sor leépítésekre, elbocsátásokra. Korábban egyébként Győrben létszámcsökkentést, Székesfehérváron bővítést irányoztak elő (NAPI Gazdaság, 2001. április 11., 8. oldal), ám ezeket az elképzeléseket éppen most vizsgálják felül a cégnél.
Szegő Iván Miklós

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet