BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két trolit szállít Rigába a Transelektro cége

2001. június 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyelőre két darabot rendelt Riga, a lett főváros önkormányzata a Ganz Transelektro Közlekedési (GTK) Kft. által kifejlesztett trolibuszból, ám Tóth István kereskedelmi igazgató szerint további 25 jármű értékesítésére van lehetőségük a közeljövőben a balti államban. A GTK trolibuszát a Neoplan Polska céggel együtt fejlesztette ki. A 310 ezer dollár, mintegy 90 millió forint értékű járművekből a tervezett 10 helyett vásárolt kettőt a megrendelő. További külföldi tendereken Tóth szerint akár 60-75 rendelés is érkezhet a trolikra. Idén januárban a GTK el sem indulhatott a budapesti trolipályázaton, miután a tenderkiírás - referenciák hiánya miatt - még nem tette lehetővé a hivatalos ajánlattételüket - mondta Tóth. Az idén januárban létrehozott GTK hamarosan részvénytársasággá alakul. A 100 százalékos tulajdonos továbbra is a Transelektro Rt. marad. A GTK idén 3,4 milliárd forint árbevételt és 34 millió forint nyereséget vár, jövőre 4,6 milliárdos forgalmat és 45-50 milliós eredményt terveznek.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet