BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új Austrotherm-gyár Gyöngyösön

2001. május 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Felavatta új hőszigetelőanyag-gyárát Gyöngyösön az Austrotherm Kft. Az expandált polisztirolhabot előállító céget győri székhellyel, 150 millió forintos törzstőkével alapította az osztrák anyavállalat 1991-ben. Mint Papp Ferenc ügyvezető igazgató lapunknak elmondta, az eddigi befektetés megközelíti a 2 milliárd forintot. Ebből a gyöngyösi beruházás 850 milliót tesz ki.
Az Austrotherm Hőszigetelőanyag Gyártó Kft. árbevétele az alapítás évében 76 millió forint volt. A múlt évben viszont már 2,5 milliárd forint értékű terméket állítottak elő. A gyöngyösi gyár idei évre tervezett árbevétele 250-300 millió forint. A cég nyeresége a piaci kereslet függvényében az árbevételre vetítve 3-5 százalék körül ingadozik.
N. G.

Regős Zsuzsa
Regős Zsuzsa

Ez is érdekelhet