BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megduplázta nyereségét a John Deere

A nyereségét tavaly több mint kétszeresére növelő John Deere öt éven belül megduplázná forgalmát a kelet-közép-európai térségben. Az amerikai mezőgépgyártó hamarosan újabb magyar raktárbázist nyit Győrszemerén.

2001. március 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt évben 13,1 milliárd dollár árbevétel mellett több mint kétszeresére, 485,5 millió dollárra növelte nyereségét az amerikai John Deere mezőgépgyártó, idén pedig mintegy 10 százalékos forgalomnövekedés mellett 500-600 millió dollár közötti eredményt várnak - közölte egy szakmai beszélgetésen David C. Everitt, a 13 országban 49 gyárat működtető társaság alelnöke, az európai, afrikai, illetve közép- és távolkeleti térség vezérigazgatója. A cég tavalyi forgalmából 2,9 milliárd dollárt ért el a térségben, ahol ezt öt év alatt meg kívánják duplázni. Ennek érdekében megkezdték a fejlesztéseket. Esa Länsitalo termékigazgató elmondta: a cég a már meglévő nádudvari raktárbázisa után hamarosan újabbat nyit a nyugat-magyarországi Győrszemerén.
A John Deere a jövőben a magyar agrárműszaki felsőoktatás támogatására évi százezer márkánál többet kíván fordítani kizárólagos magyarországi értékesítő partnerével, a nádudvari KITE Rt.-vel közös programot indítva. A KITE Búvár Géza vezérigazgató szerint idén 750 millió forint nyereséget tartana elfogadhatónak több mint 40 milliárd forint árbevétel mellett, miután tavaly 37,6 milliárd forint forgalom mellett 725,5 millió forint volt a cég adózás előtti eredménye.
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet