BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkeemelés a magyar Oracle-leánycégnél

Az amerikai Oracle-csoport hollandiai leányvállalatához tartozó magyar társaság az idén teljes egészében az anyacég tulajdonába kerül. Az Oracle Corporation a magyar leányvállalatnál tavaly ősszel 177 millió forintos tőkeemelést hajtott végre. Az ügyvezető szerint a tranzakció technikai jellegű volt.

2001. január 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Oracle Corporation 177 millió forinttal növelte magyarországi leányvállalata, az Oracle Hungary Számítástechnikai Kft. törzstőkéjét, így az ősz folyamán 66,6 százalék újabb tulajdonrészt szerzett benne. A magyarországi társaság törzstőkéje így 88,2-ről, 265 millió forintra emelkedett. A tranzakció technikai jellegű volt, válaszolta lapunk érdeklődésére Laufer Tamás, a társaság ügyvezető igazgatója. A fejlesztések miatt az anyavállalatnak az utóbbi néhány évben többe került a magyarországi érdekeltség, mint amennyi nyereséget hozott számára. Emiatt növekedett a magyar cég amerikai kötelezettségállománya, jóllehet, a leányvállalat külső adósságokat nem halmozott fel. Az Oracle Corp. a tőkeinjekciót a cég konszolidálására adta, ebből 177 milliót használt fel tőkeemelésre.
Laufer elmondta, hogy az anyavállalat a tőkeemelés miatt szerzett újabb tulajdonrészt a magyar társaságban, eddig ugyanis a cég 100 százalékos tulajdonosa az amerikaiak holland vállalata volt. Várhatóan heteken belül a magyar cég teljes egészében a holland érdekeltségtől az anyavállalathoz kerül, több tőkeemelésre azonban nem lehet számítani. Laufer szerint rendkívül tőkeerős a magyar társaság. A tulajdonosi szerkezet átalakítása egyben költséghatékony is, magyarázta Laufer. A termékek használata után fizetett járulékokat így nem a holland vállalaton keresztül, hanem egyenesen az anyacégnek fizetik.
Az Oracle Kft. a tavalyi nyereségét 35 százalékkal növelte, s itthon megőrizte az e-gazdaságban betöltött meghatározó szerepét. Laufer szerint a társaság azért tudta az új gazdaságban bekövetkezett dekonjunktúra ellenére is növelni árbevételét, illetve nyereségét, mert a reálgazdaságban működő társaságok - a fejlettebb gazdaságok növekedésének lassulása miatt - költségérzékenyebbek lettek, s többet költenek a hatékonyságot növelő számítástechnikai rendszerekre.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet