A sombereki székhelyű Alfa-Ilija Cipőgyártó Kft. egyik üzemrészében, tűzödéjében szilveszterkor nagy valószínűség szerint nem véletlenül következett be a gázrobbanás - tájékoztatta az MTI-t a rendőrségi vizsgálat első megállapításairól Kékesné Gyimóthy Marianna, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársa. Az alezredes elmondta: a nyomok alapján biztosra vehető, hogy a külföldi tulajdonban lévő cipőüzem tűzödéjében egy szándékosan nyitva hagyott gázcsap okozta a gázömlést, amely később robbanáshoz vezetett. A rendőrség közlése szerint a kiérkező tűzoltóknak már csak a kinyitott gázcsapot kellett elzárniuk, mert a robbanás eloltotta a lángokat.
Az épület ablakai kitörtek, a károk felmérése elkezdődött, ám annak mértékéről csak a tulajdonosok meghallgatását követően tudnak nyilatkozni az illetékesek. Szakértők bevonásával ugyancsak folyik a robbanás körülményeinek részletes vizsgálata is. A NAPI Gazdaság információi szerint az Alfa-Ilija Kft.-t 1993-ban két bosznia-hercegovinai magánszemély, Savicic Ozren és Cajic Jugoslav alapította. Az utóbbi az elmúlt év augusztusában a cégben 80 százalékos többségi tulajdonrészt szerzett.
K. Zs.
