A korábbi évhez képest 2000-ben megduplázta nettó árbevételét a pétfürdői Nitrogénművek Rt. A Mol Rt. többségi tulajdonában lévő cég az idei évet várhatóan minden korábbinál nagyobb, 24,5 milliárd forintos nettó árbevétellel és mintegy 10 százalék körüli árbevétel-arányos nyereséggel zárja - jelentette be a társaság igazgatósági ülését követően Kruppa Ignác. A vezérigazgató elmondta: a cég pénzügyi helyzete stabil, hitelük nincs. A Nitrogénművek Rt. 2000-ben összesen 500 millió forintot költött különböző, elsősorban környezetvédelmi beruházások megvalósítására. Ugyanakkor a jelenleg 1310 dolgozót foglalkoztató cégnél a dolgozók száma tavaly hat százalékkal csökkent. A termékeinek mintegy 80 százalékát a hazai piacon értékesítő társaság idén már 900 millió forintot szán fejlesztésre. Többek között korszerűsítik a csomagolást és tovább racionalizálják az energiafelhasználást, karbantartásra pedig a tavalyi évhez hasonlóan 1,5 milliárdot fordítanak majd.
K. Zs.
