Átadták Gyula új postahivatalát, amelynek kivitelezési költsége eléri a 400 millió forintot. A békési fürdőváros kinőtte a korábbi postaépületet, egyébként is az egyházi javak visszajuttatásának keretében meg is kell válnia évtizedekig erre a célra használt épületétől a Magyar Posta Rt.-nek. A helyi önkormányzat 1996-ban térítésmentesen adott belvárosi telket a postának, az építkezéshez tavaly láthatott hozzá a közbeszerzési eljárás nyertese, a Strabag Rt. A kétszintes, a korábbinál lényegesen nagyobb ügyfélterű, oktatótermet is magában foglaló gyulai posta október 24-étől fogadja az ügyfeleket.
Bod Péter
