Meglehetősen sűrű lesz az idei év eleji gyorsjelentési szezon, a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett nagyobb cégek a határidő utolsó két napján, jövő hétfőn és kedden jelentetik meg tavalyi éves teljesítményükről szóló beszámolójukat. Egyelőre kevés elemző készítette el friss eredmény-előrejelzését, az ebből számolt konszenzusból azonban látszik, hogy a nagy társaságok várhatóan továbbra is kiegyensúlyozott növekedésről számolhatnak majd be. A Mol, az OTP és a Richter egyaránt 10–15 százalék közötti nettó eredménynövekedésről adhat számot, várakozásaik szerint. Az Egisnél az előbbiekhez képest kicsit nagyobb a szórás, itt egy elemző kivételével az október–decemberi időszakra mindenki 10 százalék feletti bővülést tippel (a kisebbik gyógyszercégnek ez az idei első negyedéve a többiektől eltérően számolt pénzügyi év miatt).
A nagyobb papírok közül egyedül a BorsodChemmel szemben mutatnak pesszimizmust az elemzők, éves szinten mintegy 20 százalékos csökkenést várnak a nettó nyereségben, csak az utolsó negyedévet tekintve pedig még nagyobb a várt visszaesés mértéke.
A szakemberek szerint ha minimálisan is, de növelte nettó veszteségét az utolsó negyedévben a Rába. A Danubiustól szokás szerint kisebb-nagyobb veszteséget várnak az utolsó negyedévre, azonban a szállodacsoport éves teljesítménye így is közel 30 százalékos növekedést mutathat, ha igaznak bizonyulnak a jóslatok. A szoftvercégek teljesítménye – legalábbis a profitok alapján – felemás lehetett tavaly, míg a Graphisoft nyeresége visszaeshetett, addig a Synergontól – egyszeri tételek miatt – jelentős javulást várnak.
