BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változatlanul a Mol a nyerő

Az elemzői várakozások szerint a harmadik negyedév nem különbözik az előzőektől, a Mol és az OTP ismét rekorderedményt közölhet.

2004. november 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elemzők szerint eredményoldalról igencsak alátámasztott a jelenlegi részvénypiaci áremelkedés. Az index kosarából jelentős súlyt kihasító két cégtől, a Moltól és az OTP-től egyaránt rekordnagyságú harmadik negyedéves eredményt várnak a szakemberek. A Molnak az előrejelzések szerint e három hónapban még inkább jót tett az alacsony dollár és magas kőolajárfolyam kombinációja, mint az előzőekben. Az olajcégtől 50 milliárd forint körüli harmadik negyedéves eredményt várnak átlagosan a megkérdezett elemzők (számos elemzőcsapat csak a héten készül el előrejelzésével), ez annyit tesz, hogy szeptember végéig nettó eredménye 130 milliárd forintra nőhet a tavalyi 42 milliárd forintról. Az eredmény közel megtriplázásában egyébként még nem kap szerepet a gázüzletág eladása.

Az OTP ugyan nem tudja megismételni a Mol háromszorozását, a bank profitja azonban szeptember végére megközelítheti a 100 milliárd forintot, az előrejelzések átlagosan 97,5 milliárd forintos első kilenc havi nyereségről szólnak, ez pedig 40 százalékos növekedésnek felelne meg.

Az impozáns számokkal előrukkoló társaságok között lehet az FHB, itt 89 százalékos növekedést várnak a szakemberek s a BorsodChemet is a közel duplázók közé várják. Eredménynövekedésben a rekordot a Danubius hozhatja. A szállodacégtől a tavalyi mélypont után jelentős javulást várnak az elemzők, szerintük 3,2 milliárdra javulhat nettó profitja a tavalyi első kilenc havi 700 millió forintról.

A gépipari cégek közül továbbra is siralmasnak ítélik meg a NABI jövedelmi helyzetét, a buszgyár a tavalyi 11 millió dolláros mínusz után most 6,8 millió dollárnyi veszteséggel zárhatja az első három negyedévet. A Rába is valószínűleg ront féléves számain, a győri társaság nyeresége a várakozások szerint egymilliárd alá olvadhat a féléves másfél milliárdról. A Richter vártnál enyhébb nyereségnövekedése mellett – e cég jelentése már megjelent – az Egis várhatóan remekel. Az eltérő üzleti év miatt éves adatokat közlő kisebbik gyógyszercég profitja 22 százalékkal, 7 milliárd forintra nőhet.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet