BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A negyedév befektetése az Antenna volt

A BÉT-en jegyzett részvények közül az Antenna lett a negyedév nyertese, a BUX index pedig a nemzetközi mezőnyben egyelőre tartja dobogós helyét a tőzsdeindexek között.

2004. október 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A harmadik negyedév nyertese egyértelműen az Antenna Hungária lett a Budapesti Értéktőzsdén. A Vodafone-csomag értékesítése és a várható extra osztalék esélye szeptember végéig közel harmadával drágította július elejéhez képest a műsorszóró papírjait. Éves szinten sem áll rosszul, a január elseje óta bekövetkezett 67,4 százalékos drágulásával a harmadik legjobb teljesítményt nyújtotta a magyar részvények közül. A negyedév második legjobb befektetése a Pannon-Flax lett, a győri cég részvényei a Betonút-perről szóló bejelentés nyomán kaptak lendületet, és július végéhez képest 31 százalékkal drágultak.
Az egész év szintjén azonban még mindig az FHB vezet, akárcsak a félév végén. A jelzálogbank papírjai január elején 4220 forinton – kibocsátási áruk alatt – forogtak, azóta azonban messze lehajrázták a többi részvényt 121 százalékos drágulásukkal. Az econet volt a másik társaság, amelyik az év elejéhez képest duplázni tudott, az informatikai cég papírja 53 forintról emelkedett 110-re. Persze a Forrás-törzsrészvények tulajdonosai sem panaszkodhatnak, igaz, már az első félévben letudták az Arago nyilvános ajánlata nyomán elért árduplázásukat.
A harmadik negyedévben újra lendületet kaptak a részvényárfolyamok Budapesten. Az első negyedév 17 százalékos indexemelkedése a második három hónapban 4 százalék közelébe lassult, június eleje óta azonban a Richter magára talált és a Mol is jelentősen drágult kiváló féléves számai nyomán, így az index újabb 9,5 százalékkal tudott emelkedni. Éves szinten a BUX forintban 34,8, dollárban 39,75 százalékot emelkedett. Ezzel a világ harmadik legjobban teljesítő indexe lett, első helyen a kairói (plusz 78 százalék), második helyen a kolumbiai (plusz 61 százalék) végzett a Bloomberg adatai szerint.
A BUX-ot természetesen a kosárban nagy súllyal szereplő blue chipek vitték a hátukon, a három közül kettő jelentősen drágult az év elejéhez képest. Az OTP 66 százalékkal ért többet múlt csütörtökön január elsejei áránál, a Mol 53,8 százalékkal emelkedett.
A vesztes a dollár gyengélkedése miatt egyértelműen a gépipar volt (leszámítva a csőd közeli helyzetben lévő Humetet, 60 százalékos zuhanásával). A NABI ára az év eleji mélypontról is feleződni tudott, a Linamar 37 százalékkal értékelődött le. A Rába értékének „mindössze” negyedétől szabadult meg az év eleje óta.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet