BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nagybankok húzták a bankszektort

2006. március 28. kedd, 08:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elsősorban a nagybankoknak köszönhető a bankszektor tavalyi 20 százalékos profitbővülése - derül ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által közzétett adatokból. A nagybankok adózás előtti eredménye 30 százalékkal gyarapodott tavaly, miközben a szakosított hitelintézetek 10 százalékos visszaesést voltak kénytelenek elkönyvelni. Az egyre élesedő versenyben a nagybankok a kamatkülönbözet és a felszámított jutalékok terén is szép eredményeket értek el. Jutalékokat a középbankok is növelni tudták, ám náluk a kamateredmény alig bővült, kisbankok esetében pedig a korábbi pozitív jutalékeredmény mínuszba fordult. E bankoknál különösen szembetűnő a portfólió romlása is - áll a Napi Gazdaság összeállításában. (NG 7. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet