Érzékelhetően emelkedhetnek a következő években a hazai devizahitel-adósok terhei - aggódnak az elemzők. Úgy látják, hogy a gyengülő forint, az euró és a svájci frank kamatának emelkedése, valamint a nemzetközi befekteti hangulat romlása futamidőtől és hitelösszegtől függően jelentősen megnövelheti a havi törlesztőrészleteket. Az Erste Bank várakozásai szerint a jelenleg 2,5 százalékos eurókamat 3,25 százalékon stabilizálódhat a következő években, a frank március közepén várhatóan 1,25 százalékra emelkedő kamata pedig 2-2,25 százalék körül állapodhat meg. Forián Szabó Gergely, a CA IB vezető elemzője elmondta: huszonöt bázispontos kamatnövekedés néhány száz forinttal drágíthatja a törlesztőrészleteket, de egy hosszabb futamidejű lakáshitelnél már százezer forintos is lehet a többletkiadás. (MH márc. 4., 10. old.)
