BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint 25 milliárd bankadóból

2005. december 19. hétfő, 07:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év első tíz hónapjában 20,5 milliárd forint bankadót fizetett be a 211 hazai kereskedelmi bank, több mint ötmilliárdot pedig a többi 3455 pénzügyi tevékenységet folytató társaság - írja a Magyar Hírlap. Az idei költségvetés összesen 37,8 milliárd forintos bevétellel számol ebből az adónemből, ebből október végéig a pénzügyi szektor 3906 vállalkozása összesen 25,7 milliárd forintot teljesített. A 211 bank tavaly 334 milliárd forint adózás előtti eredményt ért el, ami 120 milliárddal haladta meg az egy évvel korábbit. A betéti kamatokon elért jövedelmük 25 százalékkal, a kamatkülönbözetekből származó eredményük 27 százalékkal bővült. A tavalyi 16 százalékos adóterhelés mellett a pénzintézetek 48,2 milliárd forintot fizettek be a kincstárnak. (MH dec. 17., 12. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet