BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszáll az Európai Építőbe az MFB

Több milliárd forint befektetetésével 49 százalékos részt szerez az Európai Építő Zrt.-ben a Magyar Fejlesztési Bank - tudta meg a Népszabadság, amelynek értesülését sem a pénzintézetnél, sem a cégnél nem kommentálták.

2005. december 15. csütörtök, 08:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A négy magánszemély tulajdonában levő, 939 millió forint alaptőkéjű társaság, amely tavalyig Középület-építő néven működött, és részt vállalt a Nemzeti Színház és ELTE beruházásaiban is, legutóbbi, 2003-as eredmény-kimutatásában 13-ról 10 milliárdra csökkenő árbevételről és százmilliós nyereségről számolt be. A cég a bankból érkező pénzt fejlesztésre fordítja majd, a pénzintézet pedig 5-12 év múlva egy előre meghatározott hozammal növelt áron adja majd tovább pakettjét, lehetőség szerint egy szakmai befektetőnek. A MFB eddig 24 társaságba szállt be így összesen 17 milliárd forinttal, jórészt 500 millió forint alatti összegekkel, van azonban néhány milliárdos kakukktojás is. A pénzintézet jövőre 20 milliárd forinttal egy kockázati-tőketársaságot alapít, és a félmilliárdon felüli igénnyel jelentkező cégeket ide irányítják majd. (Nszab., 13. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet