BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fogynak a forintalapú lakáshitelek

2005. október 25. kedd, 08:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A devizahitelek térnyerése nyomán csekély mértékben bővült a forintalapú lakáshitelek állománya az első kilenc hónapban, sőt, az OTP-csoportnál csökkenést regisztráltak - derül ki a jelzálogbankok fedezetjelentéséből. Összességében a három jelzálogbank - a HVB Jelzálogbank (HVBJ) Rt., a Földhitel- és Jelzálogbank (FHB) Rt. és az OTP Jelzálogbank (OTPJ) Rt. - tőketörlesztéssel csökkentett hitelállománya a tavaly év végi 1182,5 milliárdról 1225 milliárd forintra nőtt háromnegyed év alatt. Az OTP Jelzálogbank adatai szerint az idei első hat hónap lassú ütemű növekedése után a június végi 767,2 milliárd forintos hitelállomány a harmadik negyedév végére másfél milliárd forinttal csökkent. Az FHB-nél az első negyedéves gyengélkedés után a második három hónap már kisebb növekedést hozott, s a harmadik negyedben még nagyobb volt az ütem. A legkisebb szereplő, a HVBJ az állomány nagyon lassú bővüléséről számolt be. (NG 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet