BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot kaszálnak a magyar bankok

A magyar bankszektor fejlettsége megközelíti a nyugat-európaiét, jövedelmezősége viszont messze kedvezőbb annál.

2005. október 14. péntek, 08:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A KPMG felmérése szerint a magyar bankok dolgoznak az egyik legnagyobb kamatmarzzsal a régióban: míg Szlovákiában 4,7, Csehországban pedig 5,2 százalék a lakossági betétek és kamatok közti különbözet, addig nálunk 6,3 százalék. A lakossági piacon a bankok mintha elfeledkeztek volna a kamatcsökkentésekről, tavaly folyamatosan drágultak a hitelek. A tartós fogyasztási cikkek vásárlásához felvehető áruhitelért például a bank még ma is megkérheti a 40 százalékos kamatot, miközben maga 6 százalékos kamattal jut az ehhez szükséges forráshoz. Ehhez persze kell a magyar (kelet-európai) fogyasztó is, aki általában nem a kamat, hanem a törlesztőrészlet nagyságát figyeli. (MH, 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet