A KPMG felmérése szerint a magyar bankok dolgoznak az egyik legnagyobb kamatmarzzsal a régióban: míg Szlovákiában 4,7, Csehországban pedig 5,2 százalék a lakossági betétek és kamatok közti különbözet, addig nálunk 6,3 százalék. A lakossági piacon a bankok mintha elfeledkeztek volna a kamatcsökkentésekről, tavaly folyamatosan drágultak a hitelek. A tartós fogyasztási cikkek vásárlásához felvehető áruhitelért például a bank még ma is megkérheti a 40 százalékos kamatot, miközben maga 6 százalékos kamattal jut az ehhez szükséges forráshoz. Ehhez persze kell a magyar (kelet-európai) fogyasztó is, aki általában nem a kamat, hanem a törlesztőrészlet nagyságát figyeli. (MH, 11. old.)
