A kormány 55 milliárd forinttal 135 milliárdra emeli az önkormányzatok infrastrukturális fejlesztéseit segítő MFB-hitelprogram, a Sikeres Magyarországért keretét - jelentette ki a tegnapi kormányülés után Batiz András kormányszóvivő. A többlet egyebek mellett a járóbeteg-ellátás és a mentőállomások korszerűsítését szolgálja. A kabinet tegnap jóváhagyta az MFB tavalyi működéséről szóló jelentést is. A bank adózás előtti nyeresége megközelítette a 13 milliárd forintot, és a költségvetésbe 6 milliárdot fizetett be osztalékként. (Nszab. 13. old., NSZ 5. old.)
