BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi a baj a kártyás fizetéssel?

2004. november 24. szerda, 09:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankkártyák száma alapján Magyarország jól telített piacnak számít, de a kereskedelmi elfogadóhelyek száma a régió többi országához képest viszonylag alacsony - derül ki a MasterCard Europe kelet-közép-európai felméréséből. A hét országban kereskedők körében elvégzett közvélemény-kutatás eredménye szerint a POS-terminálok üzemeltetését a bankkártyát elfogadó kereskedők 68 százaléka a mai kor kötelező követelményének tartja, 52 százalékuk gondolja úgy, hogy a kártya használata a vevők alapigénye, 22 százalékuk pedig a készpénzkezelés terhein szeretett volna enyhíteni. A kereskedők és pénztárosok többsége gyorsabb tranzakciókat és még egyszerűbb adminisztrációt szeretne. A problémák között a megkérdezettek a magas kereskedői jutalékot, az elfogadás költségeit, az adminisztráció és a személyzet betanítását említették meg. (VG 14. old., NG 5.old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet