A politikailag akár hasznosnak is minősíthető bankadó bevezetése azért volt súlyos hiba, mert a piacgazdaság általánosan vett komforttényezőit támadta meg - mondta tegnap a Pénzügykutató Rt. rendezvényén Felcsuti Péter. A Raiffeisen Bank vezérigazgatója hozzátette: az emberek túlértékelik a bankok érdekérvényesítő képességét, pedig az "ágazattal nem lehet választást" nyerni. Hasonló véleményen volt Csányi Sándor, az OTP Bank első embere, aki szerint nemcsak a bankszektornak, hanem a munkaadóknak is hatékonyabb érdekérvényesítő szervezetre lenne szükségük. A bankvezetők szerint a hazai piacon az OTP vezető helye biztos, a fennmaradó pozíciókért folyik majd a harc az 5-6 univerzális pénzintézet között. Csányi hozzátette: ha az OTP Bank profitja eléri az egymilliárd eurót, elképzelhető, hogy a pénzintézet kilép a nyugat-európai piacokra. (NG 4. old., VG 18. old.)
