Szeptemberben 32,8 milliárd forinttal nőttek a háztartások betétei a monetáris intézményeknél, a szektornak nyújtott hitelállomány pedig 54,4 milliárddal bővült - közölte az MNB. A lakáshitelek állománya 33,4 milliárd, a fogyasztási hiteleké 17,5 milliárd, az egyéb kölcsönöké pedig 3,5 milliárd forinttal gyarapodott. A háztartások eladósodása az egész évre jellemző: a magánszemélyek betét-hitel pozíciója 210 milliárd forintos mínuszt mutat 2003 végén regisztrált értékhez viszonyítva. A vizsgált hónapban a teljes hitelnövekedés 62 százalékát deviza alapú kölcsönök adták, így a teljes hitelállományon belül már 10 százalékos a deviza aránya. A nem pénzügyi vállalatoknak folyósított összeg 4,6 milliárd, a szektor betétállománya pedig 97,5 milliárd forinttal csökkent. A pénzügyi vállalatok betétállománya 3,4 milliárd forinttal emelkedett, felvett hiteleiké pedig egymilliárd forinttal mérséklődött. Az államháztartásnak nyújtott kölcsönök 70,2 milliárd forinttal morzsolódtak le, ebből a központi kormányzat 67,1 milliárd forinttal részesedett. (VG 19. old., NG 3. old.)
