Benyújtották az Országgyűléshez a banki különadóról szóló módosító javaslatot. Az alapértelmezés szerint a kamatkülönbözet utáni adó érvényesül, a nyereségadó választásáról az adóév első naptári hónapjának utolsó napjáig kell értesíteni az adóhivatalt. A határidő jogvesztő, tehát később nem választható a nyereségadó. Egy szocialista indítvány szerint nem az adózás előtti, hanem a nettó eredmény után kellene fizetni a marzsadót, melynek mértéke nem 6, hanem 5,04 százalék lenne. (A nyereségadó esetében maradna a plusz 8 százalékos, tehát összesen 24 százalékos adóteher.) A kormány javaslata szerint a kamatkülönbözet után fizetendő adó a bruttó nyereséget terhelné, következésképp csökkentené a társasági adóalapot. Az adminisztráció csökkentése érdekében az érintett adóalanyoknak nem kellene negyedévente bevallást készíteniük, elég a teljes adóévről szóló beszámolóban teljesíteni a kötelezettséget. Az APEH a kezdő adóalanyi kört a PSZÁF-tól kapott adatok alapján állapítja majd meg. (NG 1., 3. old.)
