BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellebbez a GVH a kartellező sztrádaépítő cégek ügyében

2004. október 6. szerda, 07:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal megfellebbezte az ítélőtáblánál a Fővárosi Bíróságnak azt a határozatát, amely lehetőséget ad a kartellezés miatt több mint 7 milliárd forintra megbírságolt öt útépítő cégnek arra, hogy büntetésüket később fizessék be. A GVH úgy látja, nem állja meg a helyét a bíróság indoklása, amely szerint a bírság azonnali megfizetése veszélyeztette volna az autópálya-építések tervezett ütemű megvalósítását. A versenytanácsa július 22-én a Strabag Rt.-re 2,468 milliárd, a Betonút Rt.-re 2,212 milliárd, a Hídépítő Rt.-re 1,371 milliárd, az Egút Rt.-re és a Debmút Rt.-re pedig 496-496 millió forint bírságot szabott ki. (NSZ, 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet