BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vissza a 24 százalékos nyereségadóhoz?

2004. október 1. péntek, 08:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankok többsége a marzsadó helyett mégis inkább a korábban már kormányszinten elvetett 24 százalékos nyereségadóval sarcoltatná meg magát - értesült a Magyar Hírlap a tegnapi bankszövetségi egyeztetés után. Állítólag ugyanerre az eredményre jutottak a lízingcégek is, amelyek néhány napja komoly lobbitevékenysége kezdtek. A bankok érdekképviselete október 14-ig készül el a végleges javaslattal, amit módosító indítványban nyújtanának be a parlament előtt fekvő 6 százalékos kamatkülönbözet-adót előirányzó törvényjavaslathoz. A 24 százalékra emelt nyereségadóval a takarékszövetkezetek a 2,4-2,7 milliárdba kerülő marzsadó harmadával megúsznák, és a lízingcégeknek is kisebb terhet jelentene az alkotmányossági aggályok miatt félretolt megoldás. Korábban felmerült az is, hogy a bankok közös kötvényjegyzéssel csempésznék be a büdzsébe a két évre kiszabott 60 milliárd forintjukat, ezt a változatot azonban igencsak lanyha érdeklődés kíséri, vélhetően azért, mert túl bonyolult lenne. A pénzintézeti szakemberek emellett kitartóan győzködik a PM- et arról, hogy ebben a szektorban nem is termelődik akkora nyereség, amit az igazságos teherviselés alapján el lehetne vonni. (MH 1., 9. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet