BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sportpanoráma

2006. augusztus 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Maratonverseny nyugis motorosoknak
A túramotorozás szépségeinek bemutatása volt a célja az idén második alkalommal megrendezett Szallerbeck Bikemaraton 24 órás motorosversenynek – mondta lapunknak Szallerbeck Róbert, a nevét viselő budapesti Honda márkakereskedés vezetője. A tavalyihoz képest csaknem kétszeres résztvevő, összesen mintegy hat tucat versenyző kora reggeli indulással – a járművel maratoninak minősülő – 650 kilométert tett meg, és estére a Zempléni-hegységben található Bózsván értek célba. Az ennél is hosszabb távra vállalkozók – az egyórás kötelező pihenő után – innen indulhattak el az 1200 kilométeres szupermaratonra, amelynek végállomása a kiindulópont volt: a Honda Szallerbeck márkakereskedés. A cél nem a gyorsaság volt, hanem az, hogy a három motorból álló csapatok a lehető legkisebb időeltéréssel tegyék meg a szervezők által kijelölt útszakaszokat.
A szupermaratoni távon – a legtöbb kilométert motorozók számíthattak a dobogóra – végül az első három helyezett csupán néhány kilométer eltéréssel osztozott az első három helyen. A jutalmazott első öt csapat körülbelül 30 kilométeres különbségen belül ért célba.
A verseny barátságos hangulatát jelzi, hogy különdíjjal jutalmazták a szervezők a legtöbb kilométert motorozó csapatot, amely ugyan 100 kilométerrel többet tett meg a referenciatávnál, ám mégis beérkezett a célba. Ugyancsak különdíjat kapott egy női motoros is, aki egy Suzuki-chopper hátsó ülésén utasként teljesítette a túrát.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet