Egy Maxot már magáénak mondhat a Ford: mintegy két és fél évvel ezelőtt vezette be a magyarországi piacra a teljesen új fejlesztésű C-Maxot. Úgy tűnik azonban, hogy e modell sikerein felbuzdulva még nagyobbra vágyott a gyártó, ezért megalkották az S-Maxot. Az idei genfi autószalonon bemutatott autó a Ford kínálatában a Mondeo és a Galaxy között helyezkedik el. Tervezésekor a gyártó „kinetikus dizájn” szabályrendszerét vették alapul, amelynek lényege, hogy a fejlesztők igyekeznek minden modellnek sportos megjelenést adni.
Az S-Maxban alkalmazott FoldFlatSystem elnevezésű ülésrendszer azt a célt szolgálja, hogy miközben valamennyi ülés benne marad az autóban, igen nagy csomagtér álljon az utazók rendelkezésére. Ezt kiegészíti az opcióként rendelhető csomagtér-csúszópadló az ötüléses változatban, amelyet a harmadik üléssor helyett lehet beépíteni, illetve a 26 különböző belső rakodóhely.
A biztonsági felszerelések Ford Intelligent Protection System összefoglaló néven szerepelnek, különlegesség, hogy a vezetőt térdlégzsák is védelmezi baleset esetén. Az aktív biztonságot ezen túl olyan eszközök szolgálják, mint a radaros követésitávolság-tartó vagy a dombsegéd, amely nem engedi visszagurulni az autót a lejtőn a fék elengedése és a gázadás között.
A motorválasztékban két Duratec benzines és három új generációs Duratorq TDCi dízel szerepel. A csúcsot a 220 lóerős (162 kW), 2,5 literes, öthengeres turbómotor képviseli. A Galaxyból származó futóművet pihentető vezetésre szánták, ám az S-Max súlypontja alacsonyabb, lengéscsillapítója feszesebb, amelyek a szenvedélyesen vezető autósok igényeit is kiszolgálják.
Az S-Max teljes egészében a Ford saját fejlesztésében készül, gyártóhelye a belgiumi Genk. A magyarországi Ford-vezérképviselet ebben az évben 150 S-Max eladásával számol, ebből júniusban 22 kelt el.
