Az okosabb Opel-tulajdonos férfiak november 14-én feleségük, barátnőjük kezébe adták autójuk indítókulcsát, hogy ők jelentkezzenek az ingyenes (egyébként 15 ezer forintba kerülő) téli átvizsgálásra az Opel Délpest márkakereskedésnél, hiszen a működését 1,2 milliárdos beruházás nyomán a nyár végén megkezdő cég (NAPI Lendület, 2005. augusztus 26–27., II. oldal) ingyenes akciója kizárólag a női ügyfeleknek szólt, függetlenül attól, hogy az autó forgalmi engedélyében nem női név szerepelt. Olyan sokan jelentkeztek, hogy a listára kerülteket más napokra kellett beosztani – mondta a NAPI Lendület megkeresésére Tóth Ildikó, az Opel Délpest autószalon cégvezető-tulajdonosa. Az ötletet az adta, hogy a márkakereskedés közvélemény-kutatása szerint a nők kevésbé tájékozottak autótechnikai ügyekben, ezért akarták kifejezetten az ő figyelmüket felkelteni. Összesítésük szerint a nők 40-45 százaléka van tisztában azzal, milyen technikai beállításokat kell elvégezni az autók téli felkészítésénél, a férfiaknál ez az arány eléri a 70-80 százalékot. Ebből kiindulva szervezték az ingyenes téli ablakmosó-feltöltést, fényszóró-beállítást, fagyállómérést, fék- és lengéscsillapító-beállítást, futómű-ellenőrzést és olajcserét.
Az interneten és szórólapokon meghirdetett akció láttán levelet írt az ombudsmannak 13 magyar férfi, akik azt sérelmezik, hogy az Opel Délpest nőknek kínálta az ingyenes szolgáltatást. A reklamálók szerint a márkaszalon kampánya sérti az alkotmányban is megfogalmazott „egyenlő elbírálás elvét”, amelynek alapján nem lehet a két nemet megkülönböztetni a közlekedéssel, az autóvezetéssel vagy az autók szervizelésével kapcsolatos ügyekben. Ezzel szemben az autószalon vezetője úgy véli, hogy esetükben volt értelme a megkülönböztetésnek, ezért nem függesztették fel az akciót. Ugyanakkor érdeklődéssel várják a december első felére ígért hivatalos ombudsmani választ.
Bár a válasz tartalmára nem akarnak tippelni, a jövőben az ügyfélcsábító kampányok megfogalmazásánál tekintettel lesznek a vásárlói csoportok esetleges érzékenységeire – jegyezte meg Tóth Ildikó. Minden hónapban más és más kampányt hirdet majd meg az Opel Délpest, ám ennek részleteit egyelőre titokban tartják. A legközelebbi, a jövő hónapban kezdődő eseményről is csak annyit árult el, hogy várhatóan olyan finanszírozási kedvezményt kínálnak majd, amely legkésőbb december 19-ig (a hatósági vizsgáztatás, fogalomba helyezés utolsó idei napjáig) csábít autóvásárlásra.
