BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhítették a VW-büntetést

2003. október 7. kedd, 14:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bíróság szerint a Volkswagen (VW) vétett a versenytörvény ellen, amikor megtiltotta az olaszországi kerskedőinek, hogy német állampolgároknak adjanak el autót. Sok német vásárló ugyanis inkább Olaszországbn szerezte be a Volkswagenjét, ahol az a németországi árakhoz képest 30-40 százalékkal olcsóbb volt. A peres eljárásban a wolfsburgi konszern azzal védekezett, hogy tiltásával csupán a németországi márka kereskedőket akarta megvédeni. Az 1998. január 28-án kiszabott büntetés 102 millió euró volt, ami ellen a VW fellebbezéssel élt, s ennek eredményeként az összeget sikerült 90 millióra csökkenteni. Az ítéletnek nincs hatása a Volkswagen AG eredményeire.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet