BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csupán hullámvölgyben az arany?

2006. július 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Meglepetésként érte a folyamatos áremelkedésre számító elemzőket, hogy az elmúlt hét végén viszonylag jelentős mértékben esett az arany ára. Az augusztusi jegyzés 7,2 százalékkal, unciánként (31,1035 gramm) 47,80 dollárral, 620,20 dollárra zuhant a New York-i árutőzsdén. Hétfőn továbbra is lefelé tartott a jegyzés, a prompt unciánkénti ár 0,5 százalékkal, 616 dollár közelébe csökkent Londonban, és hasonló szinten állt az augusztusi jegyzés is. A Bloomberg július 13-ai előzetes felmérésében megkérdezett szakértők többsége drágulásra számított, ami persze néhány hetes időtávban még bejöhet – a hírügynökség az esetek csaknem háromnegyedében helyesen prognosztizálja az árakat. Az emelkedést valószínűsíti, hogy a folytatódó harcok nyomán elszállhatnak a libanoni konfliktus diplomáciai rendezésével kapcsolatos, a hét végén feléledő remények.
Gregus Zsolt, a www.aranypiac.hu portált is működtető Dr. Schmidt & Dr. Körösztös Kft. munkatársa szintén inkább emelkedésre számít a következő hetekben, mint további csökkenésre. Az utóbbi napok tendenciáit valószínűleg befektetői pozíciók zárása magyarázza, mivel a világpolitikai helyzetben – sem a Közel-Kelet, sem Irak vagy Irán esetében, sem az észak-koreai konfliktusban – nem történtek lényeges változások, a feszültség magas szintje pedig magasan tartja az arany árát. Ha ez továbbra is így marad, akkor 620–630 dollár körüli unciánként árfolyammal számolhatunk kéthetes távlatban. A legutóbbi, hat héttel ezelőtti, 600 dollár alatti mélypontról is tempósan visszakapaszkodott az arany jegyzése, ami szintén arra utal, hogy a meghatározó politikai és gazdasági tényezők az árak emelkedése irányába hatnak, ami persze nem zár ki a spekulánsoknak kedvező hullámzásokat.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet