Kissé erősített a Budapesti Árutőzsde áruszekciója a múlt héten, ami persze annak is köszönhető, hogy a határidős gabonakereskedelem mellett csütörtökön elkezdődött az arany határidős kereskedése is. Aranyból csütörtökön és pénteken 11-11 kontraktust kötöttek a legközelebbi, júniusi határidőre, s pénteken már csökkentek a nemesfém árai. E 22 kontraktussal együtt összesen 66 kontraktust kötöttek a húsvét hétfő miatt a szokásosnál egy nappal rövidebb tőzsdehéten, ami azt is jelenti, hogy az arany nélkül számolva a gabonakereskedelem az előző heti 47 kontraktushoz képest 3 kontraktussal csökkent, pedig már az említett 47 kontraktus is hosszú idő óta negatív rekordnak számított. A gabonakereskedelem értéke a múlt héten alig több mint 132 millió forint volt. Ez még az év végi, év eleji ünnepi időszakhoz képest is igen kevés.
A múlt héten az arany mellett leginkább takarmánykukoricára és repcére kereskedtek, 17, illetve 11 kontraktus erejéig. A kukorica legközelebbi határideje az előző pénteki záróárhoz képest 70 forinttal erősödött, a repcéé viszont változatlan maradt, ahogyan a búzáé is, amelyre egyáltalán nem is kereskedtek.
