BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Piaci hírek

2006. január 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Történelmi rézárrekord
A réz ára hétfőn és kedden is rekordot ért el a londoni fémtőzsdén (LME), és meghaladta a 4600 dolláros tonnánkénti szintet. A Bloomberg kommentár nélkül arról számol be, hogy a három hónapos jegyzés harminc dollárral, 0,6 százalékkal, minden idők legmagasabb szintjére, az említett mértékegységenként 4630 dollárra szárnyalt, és harminchárom dollárral megdöntötte az előző napi csúcsot.

Olcsóbb lesz a szén
A szén ára idén visszaesik a csúcsról, mivel Indonézia, a Dél-Afrikai Köztársaság és Ausztrália növeli a kivitelt. A National Australia Bank elemzői úgy vélik, az ázsiai árszint csaknem húsz százalékkal, 45 dollár alá csökken tonnánként. Hasonlóan ítéli meg a kilátásokat a Société Générale is, mivel Rotterdam kikötőjében a tavalyi 60,70 dollárról 55 dollárra csökkent az energiahordozó tonnánkénti ára. Ez annak köszönhető, hogy a bányatársaságok – köztük a legnagyobbak közé tartozó BHP Billiton és a Rio Tinto Group – az árak megugrása nyomán tavaly bővítették a termelést.

Szárnyal az ólom
Az ólom kedden egymás után a második napon csúcsot állított fel a Londoni Fémtőzsdén (LME), miután elemzők azt jelezték előre, hogy a gépkocsi-alkatrészek gyártói idén növelik az alapanyagnak használt fémre szóló megrendeléseiket. A három hónapos jegyzés egészen 1136 dollárig jutott el tonnánként, 5,50 dollárral túlszárnyalva az előző napi rekordot. A fejlemények a hosszú távú irányzat folytatódására utalnak – az elmúlt tizenkét hónapban 26 százalékkal drágult az ólom. A fogyasztás idén négy százalékkal, 7,7 millió tonnára bővülhet.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet