BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Merkel–Schröder paktum vitte csúcsra az aranyárat

2005. október 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap az arany decemberi határidős árfolyama elérte unciánként a 482 dolláros szintet a New York-i kereskedelmi tőzsde árutőzsdéjén. A nemesfém azonnali ára, 474–477dollárig emelkedett. Ehhez hasonló magas árakat 1988 óta nem látott a tőzsde. A árak ilyetén alakulását tegnap a német kancellár személyének körvonalazódása váltotta ki: Gerhard Schröder lemond Angela Merkel javára, és a háromhetes patthelyzet után ez az euró erősödését idézheti elő, ami erősítheti az arany iránti keresletet. A nemesfém iránti igényt emellett folyamatosan magas szinten tartják az energiaárak, az inflációs várakozásokkal kapcsolatban. Az év végi szezonban a hagyományosan magas fizikai kereslet is felfelé hajtja az árakat: az Indiában szeptembertől decemberig tartó esküvői szezon igazolja a jelentős mértékű felhasználást. A Bloomberg által megkérdezett elemzők szerint a drágulási trendnek még nincs vége, mivel az energiaárak és az inflációs várakozások egyelőre nem változnak kedvezően.

Arató János
Arató János
Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet