BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínai érdekeltségű horganybánya nyílik Mongóliában

2004. augusztus 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

ä NAPI Gazdaság
A kínai Foreign Engineering & Construction Co. megkezdi Mongóliában a legalább 1 millió tonna feltárt horganytartalékokkal rendelkező Tumurtiini Ovoo-i bánya kiaknázását, 300 kilométerre a fővárostól, Ulánbátortól fekvő Sughbaatar tartományban. A megállapodás hátterében a Bloomberg szerint az áll, hogy a nyersanyagok, köztük a horgany és rézkoncentrátumok, továbbá a vasérc árai - kínai statisztikai adatok alapján - a júliusban zárult egyéves időszakban 11,9 százalékkal emelkedtek a hiány, illetve az olaj drágulása miatt, és ezen Peking részben importtal igyekszik segíteni.
A mongóliai vállalkozás 2005 augusztusától kezdődően évi 70 ezer tonna horganyt szállít majd, s ezzel hozzávetőleg 12 százalékkal részesedik majd Kína horganyimportjában. Az említett vállalaton kívül más cégek - a Shougang Corp., a kanadai Invanhoe Mines Ltd., továbbá a Baoutou Iron & Steel Group - is részt vesznek a közös határnál lévő mongol tartalékok feltárásában a kínai fémhiány enyhítése érdekében.

Arató János
Arató János

Ez is érdekelhet