BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre tovább drágulhatnak a fémek

2004. augusztus 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A réz, alumínium és más alapfémek árai a Deutsche Bank előrejelzése szerint jövőre is erőteljes ütemben emelkednek majd – áll a bank Bloomberg által idézett legfrissebb prognózisában. A pénzintézet abból indul ki, hogy Ázsiában bővül a fogyasztás, ezáltal csökkennek a készletek.
Az idén Londonban a réz ára 23 százalékkal, az alumíniumé 7,8 százalékkal emelkedett. Ebben a döntő szerepet a kínai kereslet játszotta, a fémárak tehát kevésbé függnek az OECD-országokbeli élénküléstől. Ezt tükrözi, hogy a fejlett országok e csoportosulása jelenleg 53 százalékkal részesedik a rézkeresletben, szemben a két évtizeddel ezelőtti 65 százalékos részaránnyal – fejti ki a Deutsche Bank, utalva arra, hogy a fémárak alakulásának köszönhetően a bányaipari cégek nyereségei is tarthatják növekedési ütemüket. A prognózis szerint a fémek mellett drágulni fog a szén is. A londoni székhelyű Rio Tinto Group, a világ harmadik legnagyobb bányaipari társasága már júliusban is azzal büszkélkedhetett, hogy első félévi nyeresége az előző év hasonló időszakához képest megduplázódva, rekordszintet ért el.

Arató János
Arató János

Ez is érdekelhet