BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hó megvédte a gyümölcsfákat

2003. január 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt évhez hasonlóan az idei telet is igen hideg időjárás jellemzi, a hőmérséklet többször süllyedt mínusz 20-25 fok alá. Egyes régiókban - különösen a déli megyékben - az ültetvénytulajdonosok arról számoltak be, hogy az előző télhez hasonlóan most is károk keletkeztek a rügyekben. Néhány szakmai szervezet szerint mindazonáltal koránt sincs akkora gond, mint egy esztendeje; most többek között a hótakaró is védelmet nyújtott. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsánál úgy vélik, számolni kell fagykárral, ám ennek mértékét még nem tudták megbecsülni. A tavaszi fagyok egyébként lényegesen veszélyesebbek - hangsúlyozták a szakemberek -, a téliek szinte kizárólag a rosszabb kondíciójú területeken okoznak bajokat, s ezek nagy részét metszéssel még orvosolni is lehet.
(NAPI)

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet