BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két és fél éves csúcson az arany ára

2002. május 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint két és fél éves csúcson nyitottak szerdán az aranyárak, ami most az indiai-pakisztáni háború kirobbanásának veszélyével magyarázható - írja a Deutsche Bank elemzésére hivatkozva a Reuters. Európában ugyan az unciánkénti (31,1035 gramm) prompt vételi, illetve eladási ár a keddi 323,90, illetve 324,65 dollárról, 323,35, valamint 323,85 dollárra csökkent, ám New Yorkban 324,10-ről, 325,80 dollárra emelkedett az arany ára. Az említett jegyzések ugyanakkor egytől egyig meghaladták a korábbi csúcsot jelentő két és fél évvel ezelőtti (1999. október 14-i) nyitóárakat. A helyzet azonban most jobbnak mutatkozik, mert akkor ugyan 325 dollár fölé kúszott az ár a központi bankok eladásainak önkéntes korlátozása miatt, ám az erősödés rövid ideig tartott. Az idei fejlemények tartós drágulást jeleznek. Az év kezdete óta csaknem 17 százalékkal nőtt az arany ára.
(NAPI)

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet