Több mint két és fél éves csúcson nyitottak szerdán az aranyárak, ami most az indiai-pakisztáni háború kirobbanásának veszélyével magyarázható - írja a Deutsche Bank elemzésére hivatkozva a Reuters. Európában ugyan az unciánkénti (31,1035 gramm) prompt vételi, illetve eladási ár a keddi 323,90, illetve 324,65 dollárról, 323,35, valamint 323,85 dollárra csökkent, ám New Yorkban 324,10-ről, 325,80 dollárra emelkedett az arany ára. Az említett jegyzések ugyanakkor egytől egyig meghaladták a korábbi csúcsot jelentő két és fél évvel ezelőtti (1999. október 14-i) nyitóárakat. A helyzet azonban most jobbnak mutatkozik, mert akkor ugyan 325 dollár fölé kúszott az ár a központi bankok eladásainak önkéntes korlátozása miatt, ám az erősödés rövid ideig tartott. Az idei fejlemények tartós drágulást jeleznek. Az év kezdete óta csaknem 17 százalékkal nőtt az arany ára.
(NAPI)
