Az ország fontos gyümölcstermesztő régióiban súlyos fagykárokat okozott az április elején több hullámban érkező jelentős lehűlés. Mindezek miatt például kajszibarackból nagyon gyenge lesz a termés - vélekedett Lux Róbert, a Zöldség-Gyümölcs Terméktanács főtitkára, bár hozzátette, hogy a szervezet által készített állapotfelmérés csak a hét második felére készül el.
Elsősorban a korai virágzású gyümölcsfajokat sújtotta a pusztítás, például az őszibarack esetében szakemberek vélekedése szerint hasonló károk „emberemlékezet” óta nem voltak.
A szezon folyamán kialakuló árakról azonban Lux nem kívánt nyilatkozni, mivel a jól karbantartott, s gondozott ültetvényeken a körülményekhez képest viszonylag jó termésre is lehet számítani. Emellett a piacokon megjelenhetnek az eddig rendszerint házi fogyasztásra szánt, kiskertekben beérő gyümölcsök is.
(NAPI)
