Az EU brüsszeli bizottsága dömpingeljárást indít Magyarország ellen a melegen hengerelt acél olcsó exportja miatt - tudta meg a Külügyminisztérium nem hivatalos úton.
Szabó Sándor, a Külügyminisztérium integrációs államtitkárságának EU kereskedelempolitikai-főosztályvezetője az MTI-nek elmondta, hogy a szaktárca erről várhatóan csak januárban kap hivatalos értesítést. Az eljárás indítását a nyugat-európai acélipari szövetség (Eurofer) kezdeményezte november végén.
A kereset szerint az Egyiptomból, Iránból, Líbiából, Szlovákiából, Törökországból és Magyarországról érkező melegen hengerelt acéltermékek egyes esetekben a belföldi árnál 45 százalékkal is olcsóbbak, s ezzel jelentősen az európai szint alatt maradnak. A szövetség az olcsóbb acél beérkezéséből eredő károkat az idén mintegy 360 millió euróra teszi. Ha a bizottság helyt ad a keresetnek, az érintett országok importjára büntetővámot vethetnek ki.
