BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a bárány ára emelkedett

Az elmúlt hónapban nem sok kedvező fejleménynek örülhettek az állattartók. A szeptemberihez képest csupán a báránypiacon növekedett a kereslet s ezzel együtt az ár. A méz is drágult, ám ez a kínálat szűkülésével magyarázható - derül ki a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) októberi állattartási helyzetjelentéséből.

2001. november 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hízómarha iránti kereslet élénkülését a balkáni államokba irányuló export három-négy hetes csúszása nehezítette. Így például a holstein-fríz, illetve a tejelő fajták vételára kilogrammonként 20-40 forinttal csökkent.
A sertés esetében a felvásárlási árak még tartják az szeptemberi szintet, de egyre több felvásárló jelzi, hogy csökkenti a múlt hónapi, a 360-400 forintos átvételi árakat. Egyes megyékben ez kilogrammonként 10-20 forintos visszaesést jelentett, ám néhány régióban elérte a 40-50 forintot is. A malac ára megyénként változó, kilogrammonként 500-700 forint közötti.
A vágóbárány iránt élénk a kereslet, a felvásárlási ár az előző hónaphoz képest valamivel magasabb, súlytól függően kilogrammonként 630-810 forint volt. A gyapjú ára 140-150 forint, érdeklődő azonban nincs a piacon.
A brojlercsirke esetében októberben változatlanul 190-210 forint volt a kilogrammonkénti jellemző ár. A nagy feldolgozók úgy tervezik, hogy 20 forinttal csökkentik az átvételi árat. Az étkezési tojás ára 12-15 forint között, míg a szabadpiacon 18-22 forint között mozgott.
A méhészek az idei méz „hordását” a tavalyinál gyengébbnek tartják. Ára viszont tovább emelkedett, akácmézet 480 forintért, vegyes mézet 300 forintért lehetett értékesíteni, a szabadpiacon azonban 900 forintért is akad vevő.
(NAPI)

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet