A jövő év második felében várhatóan már elérhető lesz az a törzsvásárlói kártyaprogram, amellyel a Kiváló Magyar Élelmiszer védjegyes termékek vásárlását ösztönöznénk - mondta a Napinak Pál József, az Agrármarketing Centrum (AMC) igazgatója. Ez a kereskedelmi láncok esetében már most is működő törzsvásárlói programokhoz csatlakozna.
Egyelőre még nem dőlt el, hogy pontosan milyen előnyökkel is járna a fogyasztók számára a program. Többek között arra gondoltunk, hogy a fogyasztó levásárolható pluszpontokat kaphasson a védjegyes termékek megvásárlásakor, de fölmerült az is, hogy a nagykereskedőket vagy a rendszeresen nagyobb tételben vásárlókat a későbbiekben meghatározott százalékos árkedvezménnyel jutalmaznánk - mondta az igazgató. A részletek kidolgozása és a láncokkal, valamint a védjegybirtokosokkal való egyeztetés most zajlik például a bevezetés költségeinek finanszírozásáról, az új kártyák elkészítéséről. Az AMC szeretné elérni, hogy jövőre legalább 2-3 nagyobb hipermarketben legyen a fogyasztó számára könnyen felismerhető KMÉ-sarok, a későbbiekben pedig azt is, hogy a törzsvásárlói kártyaprogramhoz is csatlakozzanak. A Spar már jelezte, hogy bevezetné a programot.
