BUX 139313.20 0,01 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félszáz kiváló termékkel bővült a védjegyes kör

2008. november 25. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország számára a jó minőségű és biztonságos élelmiszer előállítása lehet az egyik kitörési pont az egyre nehezedő gazdasági körülmények között - mondta Süth Miklós, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) szakállamtitkára, országos főállatorvos, a Kiváló Magyar Élelmiszer Védjegy elismerések idei díjátadó gáláján. A gálát az FVM Agrármarketing Centruma szervezi immár egy évtizede. Idén az IFE Foodapest Nemzetközi Élelmiszer-, Ital- és Vendéglátó-ipari Szakkiállításon tartották, ahol a díjazottak az AMC standján bemutatkozási lehetőséget is kaptak a rendezvényt három nap alatt felkereső több mint tízezer látogató, valamint a csaknem 400 hazai és külföldi kiállító előtt. Az idén 16 cég vagy szervezet 47 termékének ítélte oda a független szakmai bírálóbizottság a védjegyet, ezzel összesen 80 vállalat közel 350 termékének minőségét hirdeti a szimbólum. Az újonnan elismert termékek között legnagyobb számban a hús- és hűtőipari termékek szerepeltek, de sok volt a pálinka és üdítőital, a tejtermék, az édes-, valamint a sütőipari áru is. A tejtermékek előállítóit többnyire a kecsketejből készült sajtokért díjazták, többen is biotermékekkel pályáztak az elismerésre. A díjazott gyártók között nagyvállalat és egyéni vállalkozó is szerepel, ez évtől a Baromfi Terméktanács kezdeményezésére védjegybirtokos lett a liba- és kacsamáj termékcsalád is.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet