BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szép emlékek fűzik a gödöllői agráregyetemhez Csepi Lajost

2007. március 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kevesen tudják, hogy a nem mindennapi karriert befutott Csepi Lajos, aki jelenleg a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ főigazgatója, a gödőllői GATE-n, a mai Szent István Egyetem elődjén kezdte felsőfokú tanulmányait.
Csepi Lajos az egykori Gödöllői Agrártudományi Egyetemen, a GATE-n, mai nevén Szent István Egyetemen (SZIE) sok hasznát vette az olyan gyakorlatias tárgyaknak, mint a géptan vagy a vízgazdálkodás, de kedvencei a közgazdasági jellegűek voltak. Kapcsolata az egyetemmel a mai napig megmaradt: többször tartott előadást az elmúlt években és tagja az egyetem gazdasági tanácsának. A SZIE képzéseit leginkább azoknak ajánlja, akik kedvelik a természetet és szívesen vállalnak koordinációs tevékenységet. „Az egyetem csodálatos hely volt, hiszen minden rendelkezésre állt, ami egy fiatalt érdekelhet: iskola, könyvtár, sportpálya, uszoda, kollégium, étterem, klubhelyiség – és mindez mindössze néhány száz méteren belül” – teszi hozzá.
Csepi Lajos 1950-ben született Szegeden, 1969 és 1974 között szerzett üzemszervező agrármérnöki diplomát a GATE-n. Később – a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium munkatársaként – szüksége volt jogi ismeretekre, ezért esti tagozaton diplomát szerzett az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán, dolgozott a Minisztertanács Titkárságán, majd az Országos Árhivatalban is. Utóbbi főosztályvezetői kinevezéséhez közgazdász végzettségre volt szüksége, így beiratkozott a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemre. Részt vett az Országos Árhivatal Gazdasági Versenyhivatallá történő átalakításának munkálataiban. A privatizációs folyamat első négy évében az Állami Vagyonügynökség ügyvezető igazgatójaként, illetve az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. vezérigazgatójaként tevékenykedett 1990 és 1994 között. A Nemzetközi Bankárképző oklevelét már az OTP Bank Rt.-nél dolgozva szerzi meg, itt 1998-ig dolgozik az OTP Lakástakarék-pénztár elnök-vezérigazgatójaként, mindeközben orosz és angol nyelvből felső fokon, franciául középfokon tanul meg.
A következő évben, 1999-ben a Fotexhez került, 2001 júliusától pedig az Index Rt. vezérigazgatói székébe, majd 2002-től az InterCom Rt. első embere lett. Az OTP-től való távozása után mégis a legtöbben arra az időszakra emlékeznek, amikor az Aranykor Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója és az Állami Autópálya-kezelő Zrt. elnöke volt. Tavaly március 15-én Magyar Gazdaság Díjat kapott a „magyar piacgazdaság versenyképességének növelésében, a magyar pénz- és tőkepiacok egyes szegmenseinek fejlesztésében nyújtott elévülhetetlen érdemeiért”. Kóka János gazdasági miniszter ez év március elsejével Csepi Lajost bízta meg a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ főigazgatói teendőinek ellátásával. A minisztérium a posztra korábban pályázatot írt ki. Az Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóság 2007. január 1-jén alakult át, a központ az elődszervezetétől eltérően már nemcsak a közúti, hanem a vasúti, a vízi közlekedési és a logisztikai fejlesztéseket is koordinálja.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet