Petíciót adtak át kedden reggel, még a közgyűlés előtt a Zalabaromfi Rt. vezetésének a termelők, beszállítók képviselői. Ebben kérték a részvények 49,4 százalékát képviselő kissebségi részvényeseket, hogy ne járuljanak hozzá az „önfelszámolás-felszámolás” elindításához. Kérték továbbá, segítsék elő, hogy a termelői konzorcium megvásárolhassa a csőd közeli helyzetben lévő vállalat részvényeit és működtesse úgy, hogy az hosszú távon meghatározó baromfivágóhídja legyen Nyugat-Magyarországnak, biztosítva csaknem 3000 ember megélhetését. Kezdeményezték, hogy a Carnex-csoport szakadjon el a Zalabaromfi Rt.-től, és ne rombolja tovább a társaság korábban évtizedek alatt kialakított hírnevét. A petíció kitér arra, hogy a fő részvényes szándékosan „félrevezette a termelőket és beszállítókat ígéreteivel”, amelyek hatására folytatódtak a telepítések és a beszállítások (így a hitelező bankok beavatkozását elodázta), ezzel nyerve időt az „önfelszámolás” elindításához, ami a Carnex-csoport pillanatnyi érdekéit szolgálná. A petíciót jegyző konzorcium javasolja, hogy a kisebbségi részvényesek „kezdeményezzenek büntetőjogi eljárást” – a birtokukban levő információk, írásos bizonyítékok alapján – a Carnex-csoport és a menedzsment által alakított háttércégek ellen, hiszen „köztudottan” jelentős tartozást halmoztak fel a bizományosi értékesítéssel – és egyéb módon –, amelynek ellenértékét nem fizették meg. Továbbá hátrányos helyzetbe hozták hanyag vagyonkezeléssel a Zalabaromfi Rt.-t azzal, hogy a cég a Carnex-cégcsoport hiteleihez jelentős (12,5 milliárd forint) készfizető kezességet vállalt.
