Magyarországon nem csak az EU-felzárkózás kapcsán szigorodó jogszabályok miatt működnek környezettudatosabban a vállalatok - hívta fel lapunk figyelmét Tóth Gábor, a KÖVET-INEM Hungária Egyesület igazgatója. Eddig önkéntesen legalább 200 vállalat vezette be az ISO 14 001 szerinti környezetközpontú irányítási rendszert. Ezzel Magyarország abszolút számban is a világ 30 vezető országa között van, a GDP-hez viszonyítva pedig a 6. helyen áll.
